ŽUPNE OBAVIJESTI – 24. nedjelja kroz godinu – 15. rujan 2024.

1. Sutra je godišnje klanjanje u Markovcu gdje je središnja misa u 11 sati.

2. U utorak cijela franjevačka obitelj slavi blagdan – Rane sv. Franje Asiškoga. Ove godine slavimo 800-tu godišnjicu događaja kada je Franjo, kao prvi svetac u povijesti Crkve primio Stigme – Kristove Rane, a prikaz toga događaja možemo vidjeti na oltaru sv. Franje koji se nalazi u našoj crkvi. Te večeri moliti ćemo Franjevačku krunicu u 17:45 sati, a nakon toga je svečana misa na koju posebno pozivamo sve članove Franjevačkog Svjetovnog Reda i Franjevačke Mladeži, kao i sve druge naše vjernike.

3. U utorak neće biti Antunovske pobožnosti, a u četvrtak je redovito Euharistijsko klanjanje.

4. U subotu je blagdan sv. Mateja kada slavimo kirvaj u Breziku i u Maloj Londžici gdje će mise biti u 11 sati.
Istoga dana, grad Našice sa svojim stanovnicima se spominje Dana svoga oslobođenja od JNA, a na večernjoj svetoj misi posebno ćemo moliti za poginule branitelje u obrani našega grada.

5. Za hodočašće u Mariju Bistricu smo popunili cijeli autobus, te više ne primamo prijave. U župama Velimirovac i Markovac ima još mjesta u autobusima za hodočašće pa ako još tko želi ići može se prijaviti kod župnika spomenutih župa. Sve detalje za naše hodočašće imate plakatima.

6. Poslužite se novim brojevima vjerskog tiska, posebno Glas Koncila.