ŽUPNE OBAVIJESTI – 22. nedjelja kroz godinu – 1. rujan 2024.

1. Danas u 11 sati slavimo misnu nakanu Za dobročinitelje crkve i samostana te na taj način Bogu zahvaljujemo na svemu dobrome što vi, dragi vjernici, činite za našu župu, crkvu i samostan.

2. Utorkom molimo Antunovsku pobožnost, a četvrtkom je Euharistijsko klanjanje.

3. Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu, a Franjevački svjetovni red nakon večernje mise ima svoju mjesečnu Skupštinu.

4. U nedjelju je blagdan Male Gospe – Rođenja Marijina. U Granicama taj dan slavimo kirvaj gdje će misa biti u 11 sati.
Također je toga dana i hodočašće u Voćin za naš dio biskupije. Tko želi sudjelovati organizirati će se osobno, a središnja misa koju predvodi požeški biskup Ivo Martinović je u 18:30 sati.

5. Za tjedan dana, u ponedjeljak, započet će posljednji ovogodišnji Tečaj priprave za sakrament ženidbe. Sve informacije o tome imate na plakatima.

6. Poslužite se novim brojevima vjerskog tiska, posebno Glas Koncila.

7. Danas je prva nedjelja u mjesecu kada molimo za duhovna zvanja i darujemo svoj prilog za mlade koji su prihvatili Božji poziv. Svoj dar možete staviti u škrabice sa natpisom „za sjemenište“.