TREĆA USKRSNA NEDJELJA, ŽUPNE OBAVIJESTI – 14. travnja 2024.

1. U ponedjeljak je misa u bolničkoj kapeli u 17 sati.

2. U utorak nastavljamo Veliku pobožnost sv. Antunu. Pobožnost počinje u 18 sati, a svetu misu predvodi fra Grgur Blažević iz Iloka. Nakon mise slijedi čašćenje relikvija i zavjetni ophod oko oltara sv. Antuna.

3. Klub čitatelja duhovne literature sve vas poziva na predstavljanje knjige o sv. Piu iz Pietrelcine pod naslovom „Pravo lice padre Pia“. Susret će biti u srijedu nakon večernje mise u dvorani kod župnog ureda.

4. U ovome tjednu vjeronauk za krizmanike je po redovitom rasporedu.

5. U četvrtak je redovito Euharistijsko klanjanje.

6. U subotu u 10:00 sati slavimo Prvu Svetu Pričest u našoj župnoj crkvi. Molimo da djeca ovaj tjedan budu redovita na susretima priprave:
U srijedu svi prvopričesnici trebaju doći u crkvu u 9:00 sati – biti će proba pjevanja i podjela haljina za djecu.
U četvrtak je ispovijed za prvopričesnike – u 9:00 ili u 15:00 sati.
U petak u 19:15 sati je generalna proba cijeloga slavlja.

7. Za tjedan dana je Nedjelja Dobroga Pastira kada se cijela crkva ujedinjuje u molitvi za duhovna zvanja. Toga dana, po odluci našega biskupa, prikupljaju se prilozi za uzdržavanje svećeničkih kandidata naše biskupije.

8. Najavljujemo župno hodočašće u Karlovac i Krašić koje će biti 1. svibnja. Prijave se primaju u župnom uredu u uredovno vrijeme. Program i detalje hodočašća možete vidjeti na plakatima na oglasnim pločama.

9. Preporučamo da uzimate i čitate vjerski tisak.