Holywin u Našicama :)

Već 5. godinu, uoči svetkovine Svih svetih, 31.listopada, u našoj župnoj crkvi  održava se duhovno molitvena večer iliti Holywin. Cilj Holywina je obnoviti običaj okupljanja na molitvu i bdijenje uoči velikih svetkovina, a pritom i kontrirati poganskom običaju koji se sa zapada polako infiltrira i u naše društvo, a to je Halloween ili Noć vještica. Holywinom (“Svetost pobjeđuje”) želi se mlade uoči blagdana Svih Svetih pozvati na radosno zajedništvo, bdijenje i molitvu te im kroz duhovno – slavljenički program pokazati da i oni mogu, i da su pozvani biti sveti.

Ove godine program je započeo krunicom i svetom misom koju je predslavio fra Mislav Lukačević, duhovni asistent Frame Našice, koji se u homiliji osvrnuo na Ljubav. Usporedivši ljubav roditelja prema svome djetetu, te sigurnosti koje dijete osjeća u krilu majke i oca, progovorio je o Ljubavi koju nam Bog daje. Bog koji je došao biti čovjekom, od krvi i mesa, Bog koji se igrao kao dečkić, koji je plakao i smijao se, Bog koji je radi nas otišao u muku i smrt na križu, Bog koji nas je ljubio do kraja. Bog koji nam i sada dolazi u hostiji. Završio je riječima psalmiste koji govori:
“Ljubim te, Gospodine, kreposti moja!
Gospodine, hridino moja, utvrdo moja, spase moj.”
Večer se nastavila prigodnim skečem koji su pripremili naši framaši, a koji prikazuje sv. Franju u molitvi pred križem sv. Damjana koji vapi Bogu za pomoć. Bog odgovara na njegove vapaje i šalje svetce koji mu pomažu.
Vrhunac večeri je bilo klanjanje i slavljenje pred Presvetim Oltarskim sakramentom, koje je glazbeno animirao zbor Snaga Duha.
Zahvalni Gospodinu na divnoj večeri i primljenim milostima, pozivamo vas dragi mladi da budete i dalje ustrajni u vjeri, strpljivi, ponizni, svjedočite svoju vjeru drugima, ljubite… gorljivije no ikad!
Slike: Paula Nekić