Prvi zavjeti našega župljanina fra Tadije Viskovića

IMG_3923

U bazilici Majke Božje Trsatske 29. kolovoza 2020. godine svoje prve redovničke zavjete položila su četvorica mladih franjevaca: fra Andrej Jozić, fra Jurica Hrbud, fra Tadija Visković i fra Antonio Gospić iz Zadra. Trojica su za Hrvatsku franjevačku provinciju sv. Ćirila i Metoda, a fra Antonio za Franjevačku provinciju sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri

Među trojicom koji su za Hrvatsku franjevačku provinciju sv. Ćirila i Metoda je naš župljanin fra Tadija Visković koji je iz Martina kraj Našica. Fra Andrej je iz Samobora, a fra Jurica iz Klanjca.

Mladi zavjetovanici završili su godinu novicijata i rekli Bogu “Evo me” te prvi puta obećali Gospodinu da će na godinu dana živjeti u čistoći, bez vlasništva i u poslušnosti.

“Žetva je velika, a radnika malo”, riječi su Gospodinove koje neprestano odjekuju u srcu Crkve. Nova duhovna zvanja opipljiv su znak da Gospodin nije napustio svoju Crkvu ni našu franjevačku redovničku zajednicu.

Redovnički su zavjeti javni čin koji znači ulazak u životni stalež posvećenog života. Stoga su se novaci zavjetovali pred redovničkom braćom, svećenicima, roditeljima, članovima svojih obitelji i brojnih prijatelja.

Fra Tadiji i braći koja su položila prve redovničke zavjete čestitamo, kao i njihovim roditeljima i članovima obitelji. Želimo im da vjerno žive ono što su danas Bogu obećali, a Majci Božjoj Trsatskoj povjeravamo svoju molitvu za nova duhovna zvanja u Franjevačkom redu i cijeloj Crkvi, osobito iz naše župe sv. Antuna Padovanskoga u Našicama.