U službu uveden novi župnik, fra Zoran Bibić

??????????
U službu je uveden novi župnik, fra Zoran Bibić PDF Ispis E-mail

U nedjelju, 24. kolovoza uvedeni su u službu franjevci koji su imenovani za župnike u Požeškoj biskupiji. Biskup Antun Škvorčević predvodio je euharistijsko slavlje u župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog u Našicama. Kancelar Požeške biskupije Goran Lukić na početku slavlja brojnim vjernicima pročitao je Dekret o imenovanju fra Zorana Bibića župnikom u spomenutoj našičkoj župi. Potom je prikazao njegov dosadašnji život i službe a fra Zoran položio propisanu ispovijest vjere. Biskup je izrazio novom župniku čestitku na preuzetoj  službi  te dobrodošlicu u našičku župu i požešku mjesnu Crkvu. Vjernicima je povjerio župnika i pozvao na suradnju u izgradnji crkvenog zajedništva. Ujedno je zahvalio za dosadašnje župničko služenje fra Dragutina Bedeničića i druge subraće koja su premještena na nove službe te poželio blagoslovljeno pastoralno djelovanje novim župnim vikarima u Našicama fra Anti Perkoviću, fra  Oktavijanu Nekiću i fra Igoru Barišiću. Potom je kazao kako je znakovito što će prigodom nastupa novog župnika biti kršteno četvero djece i uvedeno u zajedništvo Crkve. Pozdravio je njihove roditelje Roberta i Maju Valek s trećim djetetom Enom, Danijela i Marinu Matković također s trećim djetetom Lukom, Vedrana i Natašu Ibriks s drugim djetetom Matejom te Zlatka i Ivanu Fodor s prvim djetetom Laurom. Zahvalio im je za služenje životu, za ljubav i žrtvu kojom oplemenjuju svoj bračni život i pridonose dobru hrvatskoga društva.