Župne obavijesti, 18. nedjelja kroz godinu, 6.8.2023.

1. U utorak je pobožnost sv. Antunu, a subotu je redovito Euharistijsko klanjanje

 

2. U četvrtak 10. kolovoza proslava je zaštitnika naše biskupije sv. Lovre. Svetu misu u 10 sati u Požegi, ispred crkve sv. Lovre, predvodi naš biskup.

 

3. U petak slavimo blagdan sv. Klare, a u subotu započinje trodnevna priprava za svetkovinu Velike Gospe za koju ćemo se pripravljati krunicom i litanijama Majci Božjoj u 18:00 sati svaki dan. Nakon toga slijedi Euharistijsko slavlje s prigodnom propovijedi.

 

4. Najavljujemo hodočašće u Ludbreg 3. rujna. Te nedjelje je središnja proslava svetišta Presvete Krvi Kristove. Polazak će biti ispred dvorca u 6h ujutro, a povratak je predviđen predvečer. Cijena prijevoza je 15€ po osobi i plaća se prilikom prijave u župnom uredu.

 

5. Preporučamo vam vjerski tisak, novi broj Glas Koncila i ostalo.

 

6. Ova nedjelja je prva nedjelja u mjesecu kad svojim molitvama i novčanim prilozima pomažemo naše odgojne ustanove – sjemeništa. Stoga izmolimi molitvu za nova duhovna zvanja.