ŽUPNE OBAVIJESTI – USKRS, 9. travanj 2023.

1. Od svega srca svima vama želimo sretan i blagoslovljen Uskrs. Ovom prilikom želimo i zahvaliti svima vama na dobroti koju pružate nama, našoj crkvi i samostanu, te svim siromasima i potrebitima kojima zajedno pomažemo uključujući se u razne dobrotvorne akcije unutar i izvan naše župe i države. Zahvaljujemo sviračima i pjevačima, kao i svima koji su pripremali i čistili crkvu pred blagdane. Zahvaljujemo dobrovoljcima našega Caritasa, kao i vatrogascima koji su jučer čuvali Božji Grob. Zahvaljujemo našim čitačima kao i našim ministrantima, posebno za ove dane Velikoga Tjedna. Neka vas Gospodin sve blagoslovi i nagradi svojim milosnim darovima!

 

2. Sutra, na Uskrsni ponedjeljak, svete mise će biti po nedjeljnom rasporedu.

 

3. Pošto traju praznici za školsku djecu, ovaj tjedan nema župnog vjeronauka.

 

4. U utorak je peti dan velike pobožnosti – Trinaest utoraka na čast sv. Antunu. Početak je u 18:00 sati sa pobožnosti, nakon toga je sveta misa u kojoj molimo za sve vaše potrebe i nakane, te na kraju čašćenje relikvija sv. Antuna i zavjetni ophod oko njegova oltara.

 

5. U srijedu je redoviti susret molitvene zajednice.

 

6. U subotu je redovito Euharistijsko klanjanje nakon večernje mise.

 

7. Sljedeća nedjelja je druga nedjelja Uskrsa ili Bijela nedjelja. Toga dana slavimo blagdan Božjega Milosrđa.

 

8. Preporučamo da uzimate i čitate vjerski tisak, novi broj Glasa Koncila i ostalo.