SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU – 20. veljače 2022.

1. Ove nedjelje je Sedma nedjelja kroz godinu. Sveta misa u bolničkoj kapeli je u 16:30 sati.

2. Župna kateheza za prvopričesnike i krizmanike je prema rasporedu na našoj oglasnoj ploči i na našoj internetskoj stranici.

3. OBAVIJEST O DATUMIMA SLAVLJA PRVE PRIČESTI I SVETE POTVRDE

Obavještavamo sve krizmanike i prvopričesnike naše župe, kao i njihove roditelje i kumove, o datumima slavlja Prve pričesti i Svete potvrde ove godine u našoj župi:

– Prva pričest je u subotu, 30. travnja, u 10 sati.

– Sveta potvrda je u subotu, 21. svibnja, u 10 sati.

Svima želimo blagoslovljenu pripravu za ove sakramente.

4. U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati.

5. U četvrtak u 19:30 sati je susret molitvene zajednice, a petak nakon večernje svete mise je Biblijski sat.

6. Subotom nakon večernje mise je Euharistijsko klanjanje.

7. Hvala svima na dosadašnjoj materijalnoj pomoći za obnovu i održavanje župne crkve i samostana, preporučamo se i nadalje.

8. Preporučamo da uzimate i čitate vjerski tisak, posebno Glas Koncila i za djecu novi broj Maloga Koncila – Maka.

Molitva za Požešku biskupiju

Svemogući Bože! Zahvaljujemo ti na neprocjenjivom daru pripadnosti zajedništvu jedne, svete, katoličke i apostolske Crkve u svojoj Požeškoj biskupiji.

Molimo te, pomozi nam da u sinovskoj odanosti prema Svetom Ocu, čvrsto povezani u vjeri, nadi i ljubavi sa svojim biskupom i svećenicima, redovnicima i redovnicama životom svjedočimo Isusa Krista kao jedinog Spasitelja čovjeka.

Budi nam potpora u nastojanju oko izgradnje civilizacije ljubavi. Daj da u bolesnicima i starcima, prognanicima i siromašnima prepoznajemo Isusovo lice. Neka nam oni, kao sv. Lovri, budu najdraže blago.

Sadašnjost i budućnost svoje Biskupije povjeravamo Mariji, tvojoj najvjernijoj službenici. Neka ona majčinski prati i upravlja naše korake na putu vjernosti tvome Sinu Isusu Kristu. Koji živi i kraljuje danas i uvijeke. Amen.