DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU – 16. siječnja 2022.

1. Ove nedjelje je Druga nedjelja kroz godinu. Sveta misa u bolničkoj kapeli je u 16:30 sati.

2. U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati.

3. Subotom nakon večernje mise je Euharistijsko klanjanje.

4. U utorak, 18. siječnja, počinje Molitvena osmina za jedinstvo kršćana, sve do 25. siječnja. Moli se po svemu kršćanskom svijetu. Ovogodišnja tema je “Vidjesmo gdje izlazi zvijezda Njegova pa mu se dođosmo pokloniti” (usp. Mt 2,1-12). I mi ćemo se u našoj crkvi uključiti u tu molitvu, osobito u misnim slavljima i molitvi vjernika. Gospodinova je molitva “Da svi budu jedno.” U našoj Biskupiji središnje ekumensko slavlje je u Novoj Gradiški u župnoj crkvi Bezgrješnoga začeća Blažene Djevice Marije u utorak 18. siječnja u 18 sati.

5. Sljedeća nedjelja, Treća kroz godinu, se prema odluci pape Franje slavi kao Nedjelja Božje riječi.

6. Hvala svima na dosadašnjoj materijalnoj pomoći za obnovu i održavanje župne crkve i samostana, preporučamo se i nadalje.

7. Preporučamo da uzimate i čitate vjerski tisak, posebno Glas Koncila i za djecu novi broj Maloga Koncila – Maka.

Molitva za Požešku biskupiju

Svemogući Bože! Zahvaljujemo ti na neprocjenjivom daru pripadnosti zajedništvu jedne, svete, katoličke i apostolske Crkve u svojoj Požeškoj biskupiji.

Molimo te, pomozi nam da u sinovskoj odanosti prema Svetom Ocu, čvrsto povezani u vjeri, nadi i ljubavi sa svojim biskupom i svećenicima, redovnicima i redovnicama životom svjedočimo Isusa Krista kao jedinog Spasitelja čovjeka.

Budi nam potpora u nastojanju oko izgradnje civilizacije ljubavi. Daj da u bolesnicima i starcima, prognanicima i siromašnima prepoznajemo Isusovo lice. Neka nam oni, kao sv. Lovri, budu najdraže blago.

Sadašnjost i budućnost svoje Biskupije povjeravamo Mariji, tvojoj najvjernijoj službenici. Neka ona majčinski prati i upravlja naše korake na putu vjernosti tvome Sinu Isusu Kristu. Koji živi i kraljuje danas i uvijeke. Amen.