TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU – 24. listopada 2021.

1. Slavimo 30. nedjelju kroz godinu. Ove nedjelje u 16:30 sati je slavlje svete mise u bolničkoj kapeli.

2. U tijeku su listopadske pobožnosti, svakog dana u 18 sati molimo krunicu i litanije Majci Božjoj.

3. Ove nedjelje je Misijska nedjelja kad molimo i darujemo novčani prilog za potrebe misija i misionara. Budimo velikodušni u daru za braću i sestre u siromašnim zemljama jer njima svaki dar život znači.

4. U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 17:45 sati. Subotom nakon večernje svete mise je Euharistijsko klanjanje.

5. Raspored kateheza za prvopričesnike i krizmanike je na oglasnoj ploči i na internetskoj stranici naše župe. Učenici OŠ Kralja Tomislava imaju kateheze utorkom, a učenici OŠ Dore Pejačević srijedom.

6. U četvrtak u 19:30 sati je susret molitvene zajednice, a u petak u 19:30 sati je Biblijski sat.

7. U petak u 20 sati je susret Frame.

8. Subotom u 10 sati je susret ministranata.

9. Sljedeće nedjelje, 31. listopada, u 19:30 sati u crkvi je molitveno bdijenje uoči svetkovine Svih svetih pod nazivom “Holywin – svetost pobjeđuje”. Pozivamo vjernike, posebno mlade, da se pridruže ovoj molitvenoj večeri.

10. Zahvaljujemo svima koji nam pomažete u obnovi i održavanju naše crkve i samostana. Preporučamo se i nadalje. Poslužite se vjerskim tiskom.

Molitva za Požešku biskupiju

Svemogući Bože! Zahvaljujemo ti na neprocjenjivom daru pripadnosti zajedništvu jedne, svete, katoličke i apostolske Crkve u svojoj Požeškoj biskupiji.

Molimo te, pomozi nam da u sinovskoj odanosti prema Svetom Ocu, čvrsto povezani u vjeri, nadi i ljubavi sa svojim biskupom i svećenicima, redovnicima i redovnicama životom svjedočimo Isusa Krista kao jedinog Spasitelja čovjeka.

Budi nam potpora u nastojanju oko izgradnje civilizacije ljubavi. Daj da u bolesnicima i starcima, prognanicima i siromašnima prepoznajemo Isusovo lice. Neka nam oni, kao sv. Lovri, budu najdraže blago.

Sadašnjost i budućnost svoje Biskupije povjeravamo Mariji, tvojoj najvjernijoj službenici. Neka ona majčinski prati i upravlja naše korake na putu vjernosti tvome Sinu Isusu Kristu. Koji živi i kraljuje danas i uvijeke. Amen.