DVADESET I PRVA NEDJELJA KROZ GODINU – 22. kolovoza 2021.

1. Slavimo 21. nedjelju kroz godinu.

2. U ponedjeljak, 23. kolovoza, u Pleternici počinje devetnica Gospi od Suza i traje do 31. kolovoza. Sveta misa svakoga dana počinje u 19 sati.

3. U utorak, 24. kolovoza, je blagdan sv. Bartola apostola. U Feričancima je župno godišnje klanjanje.

4. U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati. Subotom nakon večernje svete mise je Euharistijsko klanjanje.

5. Odlukom našega Biskupa, u srijedu 8. rujna, na blagdan Male Gospe, vjernici župa Slavonsko – podravskoga arhiđakonata kojemu pripada i naša župa, hodočaste u Voćin. Ove godine idemo autobusom. Prijave za autobus primaju se u župnom uredu. Polazak je na parkiralištu ispod crkve u 15:45 sati. Cijena je 50 kuna.

6. Sljedeće nedjelje, 29. kolovoza, u hodniku crkve je humanitarna akcija u kojoj se prikupljaju sredstva za sirotište sv. Ante u mjestu Songei u Tanzaniji. Predvodi je naš župljanin Stjepan Đanić koji odlazi na misijsko volontiranje u ulozi vjernika/misionara laika u Tanzaniju.

7. Tečaj priprave za crkveni brak u dvorani Emaus započinje 6. rujna u 19:30 sati. Sljedeći tečaj je u veljači 2022. godine.

8. Zahvaljujemo svima koji nam pomažete u obnovi i održavanju naše crkve i samostana. Preporučamo se i nadalje vašoj dobroti. Poslužite se vjerskim tiskom.

9. U Godini smo sv. Josipa. Na završetku svete mise molimo molitvu pape Franje sv. Josipu uz poklik “O Josipe, svet, o Josipe, svet.”

Molitva pape Franje sv. Josipu
Zdravo, Otkupiteljev čuvaru,
i zaručniče Djevice Marije.
Tebi je Bog povjerio svoga Sina;
u tebe je Marija stavila svoje pouzdanje;
s tobom je Krist postao čovjekom.

O, Blaženi Josipe, pokaži se ocem i nama,
i vodi nas na putu života.
Daj nam postići milost, milosrđe i hrabrost,
te nas brani od svakoga zla. Amen.