ČETVRTA NEDJELJA KORIZME – 14. ožujka 2021.

1. Slavimo četvrtu nedjelju korizme.

2. U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati, a petkom u 15 sati je krunica Božjega milosrđa s nakanom za prestanak pandemije, za umiruće i za zdravlje bolesnih.

3. Pobožnost križnog puta u korizmi je petkom u 18 sati u župnoj crkvi i nedjeljom u 15 sati u Aleji lipa. Petkom je korizmena kateheza.

4. Milostinja koja se skuplja petkom u korizmi na molbu Biskupa prinijet će se na Veliki četvrtak u požeškoj katedrali za stradale u potresu.

5. Ispovijed bolesnika i starijih osoba u Našicama i Martinu bit će u utorak, 16. ožujka, pa vas molimo da ih prijavite u župnom uredu, koji još niste. Molimo vas da prijavite osobe koje su zaista teško bolesne, jako stare i potrebne ispovijedi u ovim okolnostima opasnosti od zaraze.

6. Ispovijed po filijalama bit će po sljedećem rasporedu: 17. ožujka (srijeda) u Breziku, 18. ožujka (četvrtak) u Seoni i Zoljanu i 23. ožujka (utorak) u Donjoj Motičini.

7. U petak, 19. ožujka, je svetkovina sv. Josipa. Svete mise su u 7, 9 i 18:30 sati.

8. U subotu, 20. ožujka je u našoj župi godišnje župno klanjanje. Svečana sveta misa je u 11 sati, a predvodi je preč. Anto Ivić, dekan. Raspored za klanjanje je po sljedećim skupinama: od 7:30 do 8:30 sati OFS, od 8:30 do 9:30 sati Brezik, od 9:30 do 10:30 sati prvopričesnici i krizmanici, u 10:30 sati krunica, od 11 do 12 sati sveta misa, od 12 do 13 sati Donja Motičina, od 13 do 14 sati molitvena zajednica, od 14 do 15 sati Seona i Zoljan, od 15 do 16 sati Frama, od 16 do 17 sati čitači i od 17 do 18 sati Zbor ‘Snagom Duha’.

9. Pozivamo dječake osmoga razreda ili ako su već i u srednjoj školi koji razmišljaju o duhovnom pozivu na vikend u Franjevačko sjemenište u Slavonski Brod. Prijaviti se možete u župnom uredu.

10. Hvala svima koji nam pomažete u obnovi naše crkve i samostana. Preporučamo se i nadalje.

11. Preporučamo da uzimate i čitate vjerski tisak, posebno Glas Koncila i za djecu Mali Koncil – Mak.

12. U Godini smo sv. Josipa. Na završetku svete mise molimo molitvu pape Franje sv. Josipu uz poklik “O Josipe, svet, o Josipe, svet.”