SVI SVETI – 1. studenoga 2020.

1. Slavimo svetkovinu Svih svetih, ujedno je i prva nedjelja u mjesecu kada svojim molitvama i darovima pomažemo naše franjevačke odgojne ustanove.

2. Ove nedjelje je na groblju u Našicama u 15 sati ispred mrtvačnice Služba Riječi i blagoslov groblja. Proštenje je u Donjoj Motičini, gdje je svečana sveta misa u 11 sati. Blagoslov groblja je i u Seoni, Zoljanu, Breziku, Granicama i Ceremošnjaku. U 16:30 sati je slavlje svete mise u bolničkoj kapeli.

3. U ponedjeljak, 2. studenoga, je Dušni dan – Spomen svih pokojnika. Mise su u našoj župnoj crkvi u 7, 9 i 18:30 sati. Sv. misa u kapeli Uzašašća Gospodinova je u 11 sati. U Donjoj Motičini sveta misa i blagoslov groblja je u 9 sati. U Martinu je u 15 sati sveta misa i blagoslov groblja.

4. Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu može se postići ove godine: a) tko pobožno posjeti groblje i moli se za pokojne, čak i u mislima, u dane od 1. do 8. studenoga ili drugih osam dana u studenom koji mogu biti neovisni jedan o drugome, a vjernici ih slobodno biraju; b) tko na Dušni dan – ili koji drugi dan mjeseca studenoga – pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Očenaš i Vjerovanje i molitvu za Svetoga Oca. Starije osobe, bolesnici i svi oni koji zbog teškoga razloga ne mogu izaći iz kuće mogu zadobiti potpuni oprost za vjerne pokojne kroz čitav mjesec studeni ako se potpuno odreknu grijeha s nakanom da se što prije ispovjede kad im to bude moguće te mole molitvu za pokojne ili pročitaju jedan od evanđeoskih odlomaka iz liturgije za pokojne ili izvrše djelo milosrđa prikazujući Bogu boli i poteškoće vlastitoga života.

5. Katehezu za prvu pričest i krizmu ovaj tjedan imamo prema rasporedu na našoj oglasnoj ploči.

6. U utorak u 18:15 sati je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom.

7. U četvrtak u 19:30 sati je susret molitvene zajednice, a u petak u 19:30 sati je svetopisamski sat.

8. Ovaj tjedan su prvi petak i prva subota u mjesecu.

9. Petkom u 15 sati je krunica Božjega milosrđa s nakanom za prestanak pandemije, za umiruće i za zdravlje bolesnih. Subotom nakon večernje mise je Euharistijsko klanjanje.

10. Petkom u 20 sati je susret Frame.

11. Subotom je proba dječjega pjevačkog zbora s početkom u 10 sati.
12. Sljedeće nedjelje, 8. studenoga, u 16:30 sati je redovita mjesečna skupština OFS-a.

13. Nabavili smo kalendare za 2021. godinu. Možete ih nabaviti u sakristiji i župnom uredu.

14. Zahvaljujemo vam na dosadašnjoj materijalnoj pomoći. Preporučamo vjerski tisak, Glas Koncila i za djecu Mali Koncil – Mak.