29. NEDJELJA KROZ GODINU – 18. listopada 2020.

1. Ove nedjelje je 29. nedjelja kroz godinu. U 16:30 sati je slavlje svete mise u bolničkoj kapeli. Na večernjoj misi u crkvi molit ćemo za medicinsko osoblje i za sve pokojne koji su radili u našičkoj bolnici jer je danas Dan liječnika.

2. Ove nedjelje je Misijska nedjelja kad molimo i darujemo novčani prilog za potrebe misija i misionara. Budimo velikodušni u daru za braću i sestre u siromašnim zemljama jer njima svaki dar život znači.

3. Danas se spominjemo i naše braće koja su prije 29 godina osnovala 132. brigadu i uključila se u obranu naše Domovine. Kroz 132. brigadu prošlo je pet tisuća branitelja iz našičkoga i orahovačkoga kraja, život je dalo 59 pripadnika, a više od 200 je ranjenih.

4. U tijeku su listopadske pobožnosti, svakog dana u 18 sati molimo krunicu i litanije Majci Božjoj.

5. Sljedeća dva tjedna župna kateheza za prvopričesnike i krizmanike je online. Katehezu za ovaj tjedan imate na našoj župnoj stranici. Postavit ćemo i za sljedeći tjedan katehezu na našu župnu stranicu.

6. U četvrtak, 22. listopada, je blagdan sv. Ivana Pavla II., utemeljitelja Požeške biskupije. Svetu misu u 18:30 sati u katedrali u Požegi predvodi biskup mons. Antun Škvorčević.

7. Petkom u 15 sati je krunica Božjega milosrđa s nakanom za prestanak pandemije, za umiruće i za zdravlje bolesnih. Subotom nakon večernje mise je euharistijsko klanjanje.

8. U petak u 20 sati je susret Frame u samostanskoj dvorani. Pozivamo mlade koji žele, posebno osmaše i srednjoškolce, da se pridruže ovoj zajednici mladih koja se okuplja svakoga petka u našem samostanu.

9. U petak, 23. listopada, u 20 sati u kinu u Našicama prikazuje se igrani film iz 2020. godine Fatima. Film je vjerske tematike, a u filmu glumi i hrvatski glumac Goran Višnjić.

10. Subotom je proba dječjega pjevačkog zbora s početkom u 10 sati.

11. Odrasli zbor poziva sve koji imaju dara da se priključe probama pjevanja i pjevanjima u crkvi.

12. U četvrtak u 19:30 sati je susret molitvene zajednice, a u petak u 19:30 sati je svetopisamski sat.

13. Sljedeća nedjelja je Trideseta kroz godinu. Na misi u 9 sati zahvalit ćemo Bogu za njegova dobročinstva i plodove naše zemlje.

14. Zahvaljujemo vam na dosadašnjoj materijalnoj pomoći. Preporučamo vjerski tisak, Glas Koncila i za djecu Mali Koncil – Mak.