Dani kruha i zahvale za plodove zemlje u Dječjem vrtiću Zvončić

Dani-kruha-i-zahvale-za-plodove-zemlje

Dane kruha i zahvale za plodove zemlje proslavili smo u Dječjem vrtiću Zvončić u Našicama, koji je nedaleko od naše župne crkve sv. Antuna Padovanskog. Kruna slavlja bila je u petak, 16. listopada, u prijepodnevnim satima svečanim programom u vanjskom prostoru vrtića, uz prigodne pjesme i stihove djece.

Kruh i plodove zemlje blagoslovio je fra Petar Cvekan. Jednostavnim i toplim riječima potaknuo je na molitvu i zahvalu dragom Bogu.

Roditelji su se angažirali i zajedno sa svojom djecom pripremili krušne proizvode i dostavili ih u vrtić.

Zahvalnost je nešto najljepše što čovjek ima.

Naučili smo tako mudrost Svetoga pisma da za sve ima vrijeme, pa tako ima i vrijeme za zahvalnost.

Roditelji, djeca, ravnateljica, odgajateljice i djelatnici vrtića su se iskazali i zaslužili samo pohvale.

Prilog: Blagoslov kruha – dokument