SVETKOVINA SV. NAŠEGA OCA FRANJE – 4. listopada 2020.

1. Slavimo svetkovinu sv. Franje. Ove nedjelje u 16:30 sati je slavlje svete mise u bolničkoj kapeli.

2. Ove nedjelje molimo za papu Franju i skupljamo novčane priloge za potrebe Apostolske stolice, tzv. “Petrov novčić”.

3. Prva je nedjelja u mjesecu kad molimo i darujemo novčani prilog za naše odgojne ustanove – sjemeništa. Svetu misu u 9 sati prikazujemo za dobročinitelje naše crkve i samostana.

4. U tijeku su listopadske pobožnosti, svakog dana u 18 sati molimo krunicu i litanije Majci Božjoj.

5. U ponedjeljak u 19:30 sati u samostanskoj dvorani je susret čitača.

6. Ovaj tjedan započinjemo župnu katehezu za prvopričesnike i krizmanike u Našicama. Učenici OŠ Kralja Tomislava utorkom – dopodne 3.a u 8:30 sati, 3.b u 9:15 sati, 8.a i 8.b u 10 sati, a poslijepodne 3.c u 15 sati, 8.c i 8.d u 16 sati. Učenici OŠ Dore Pejačević srijedom – dopodne 3.a u 8:30 sati, 3.b u 9:15 sati, 8.a u 10 sati, a poslijepodne 3.c u 15 sati, 8.b i 8.c u 16 sati. Raspored se nalazi i na oglasnoj ploči.

7. Utorkom je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom u 18:15 sati. Petkom u 15 sati je krunica Božjega milosrđa s nakanom za prestanak pandemije, za umiruće i za zdravlje bolesnih. Subotom nakon večernje mise je Euharistijsko klanjanje.

8. U petak u 20 sati je susret Frame u samostanskoj dvorani. Pozivamo mlade koji žele, posebno osmaše i srednjoškolce, da se pridruže ovoj zajednici mladih koja se okuplja svakoga petka u našem samostanu.

9. U subotu, 10. listopada, u Zagrebu na Sigetu u 10 sati su doživotni zavjeti osmorice braće franjevaca iz naše Provincije, a među njima je i naš župljanin fra Ivan Ivanković. Preporučamo ih u molitve.

10. U subotu, 10. listopada, u 10 sati su izbori za službe u bratstvu Franjevačkoga svjetovnog reda Mjesnoga bratstva Našice.

11. U subotu je proba dječjega pjevačkog zbora s početkom u 10 sati.

12. U četvrtak u 19:30 sati je susret molitvene zajednice, a u petak u 19:30 sati je Biblijski sat.

13. Započinjemo katekumenat. Odrasli koji nisu primili sakramente kršćanske inicijacije – krst, pričest i potvrdu, a žele ih primiti, trebaju doći u nedjelju nakon večernje svete mise.

14. Zahvaljujemo vam na dosadašnjoj materijalnoj pomoći. Preporučamo vjerski tisak, Glas Koncila i za djecu Mali Koncil – Mak.