ČETRNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – 5. srpnja 2020.

1. Slavimo Četrnaestu nedjelju kroz godinu. Ujedno je i prva nedjelja u mjesecu kada molimo za duhovna zvanja i pomažemo franjevačke odgojne ustanove, a sv. misu u 9 sati prikazujemo za sve dobročinitelje crkve i samostana.
Ove nedjelje spominjemo se slavenskih apostola Sv. Ćirila i Metoda, zaštitnika istoimene Hrvatske franjevačke provincije kao i 23. godišnjice utemeljenja Požeške biskupije i imenovanja njezinog prvog biskupa.
U našoj Domovini su parlamentarni izbori, pozvani smo izvršiti svoju građansku dužnost i glasovati prema svojoj savjesti i kršćanskim uvjerenjima.
2. U utorak u 18:15 sati je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom.

3. Svakog petka u 15 sati pred Presvetim molimo krunicu i litanije Božjemu Milosrđu za potpuni prestanak epidemije, ozdravljenje bolesnih i za umiruće.

4. U subotu poslije večernje mise je Euharistijsko klanjanje.

5. Slijedeća nedjelja je Petnaesta kroz godinu.

6. Zahvaljujemo svima koji nam pomažete u materijalnoj obnovi naše crkve i
samostana.
Preporučamo da uzimate i čitate vjerski tisak, posebno Glas Koncila koji u novom broju donosi prilog o svećeničkim ređenjima u našim biskupijama i nadbiskupijama.