TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU – 26. siječnja 2020.

1. Slavimo Treću nedjelju kroz godinu. Papa Franjo ustanovio je Treću nedjelju kroz godinu Nedjeljom Božje Riječi, a naš mjesni biskup msgr. Antun Škvorčević odredio je da se danas u župama Požeške biskupije svečano otvori Godina Božje Riječi ulaznom procesijom s Biblijom te čitanjem proglasa. Tijekom cijele Godine Božje Riječi poslije pričesti moliti ćemo prigodnu molitvu i pjevati zaziv “Tvoja Riječ nozi je mojoj svjetiljka” (Ps 119,105). Na kraju svake mise blagosloviti ćemo Biblije vjernicima koji ih budu donijeli na blagoslov. 2. U ponedjeljak u 19:30 je susret bračnih parova Župne zajednice obitelji. Pozivamo bračne parove koji žele živjeti i izgrađivati svoj brak na temeljima vjere i u većoj povezanosti s Crkvom da se pridruže ovoj župnoj zajednici. 3. U utorak u 18:15 sati je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom. 4. U četvrtak je redoviti susret molitvene zajednice poslije večernje mise. 5. U petak u 20:00 sati je susret Frame u samostanskoj dvorani. 6. U subotu u 10 sati je proba pjevanja dječjeg pjevačkog zbora. U 16 sati u vjeronaučnoj dvorani je krsna pouka za kumove i roditelje koji će sljedećih mjeseci krstiti svoju djecu u našoj Župi. Prva je subota u mjesecu pa će u 18 sati biti molitva krunice i posveta župe Bezgrešnom Srcu Marijinu, a poslije mise Euharistijsko klanjanje za duhovna zvanja. 7. Sljedeće nedjelje slavimo Prikazanje Gospodinovo – Svijećnicu, ujedno i Dan života te Dan redovnika i redovnica. Na svakoj nedjeljnoj misi bit će blagoslov svijeća. U nedjelju započinje devetnica Gospi Lurdskoj molitvom krunice u 18 sati. Tijekom devetnice skupljamo darove u novcu i u naravi za franjevačke sjemeništarce. 8. Požeška biskupija organizira Biskupijsko hodočašće u Mađarsku od 14. do 16. travnja 2020. Cijena aranžmana je 1350 kuna, a prijave se primaju do 1. veljače. 9. Tečaj priprave za crkveni brak u dvorani Emaus započinje 17. veljače ove godine u 19:30 sati. Sljedeći tečaj je u svibnju. 10. U nedjelju 9. veljače, na Svjetski dan braka, na večernjoj misi u našoj Župi slavit ćemo obnovu bračnih zavjeta i blagosloviti bračne parove koji slave okrugle obljetnice braka. Pozivamo bračne parove koji slave obljetnice da se prijave župniku ili u župni ured.

11. Zahvaljujemo svima koji nam pomažete u obnovi naše crkve i samostana.