DRUGA NEDJELJA PO BOŽIĆU – 05. siječnja 2020.

1. Slavimo Drugu nedjelju po Božiću, ujedno i prvu nedjelju u mjesecu kada molitvama i milodarima pomažemo franjevačke odgojne ustanove. U 18:15 biti će blagoslov bogojavljenske vode te blagoslov samostana i zajedničkih dvorana. U domovini je drugi krug predsjedničkih izbora. 2. U ponedjeljak slavimo Bogojavljenje. Svete mise su u župnoj crkvi po nedjeljnom rasporedu, a na filijalama su mise u Breziku i u Donjoj Motičini. Slavimo i Dan Svetog Djetinjstva kada sakupljamo milodare za djecu u misijama. 3. U utorak završavamo s blagoslovom obitelji u našoj Župi. Ako netko želi naknadni blagoslov može doći prijaviti se u župni ured. Poslije večernje svete mise je susret čitača u samostanskoj dvorani. 4. U petak Franjevačka mladež nastavlja s redovitim susretima petkom u 20 sati. 5. Sljedeće nedjelje slavimo Krštenje Gospodinovo. Završetak je Božićnog ciklusa liturgijske godine, a početak Vremena kroz godinu. 6. Požeška biskupija organizira hodočašće od 14. do 16. travnja 2020. “Tragovima hrvatske marijanske pobožnosti u Mađarskoj”. Detaljnije informacije možete naći na oglasnim pločama. U sakristiji i župnom uredu možete nabaviti jednolisne kalendare za ovu godinu. 7. Hvala svima na dosadašnjoj materijalnoj pomoći za obnovu župne crkve i samostana.