HODOČAŠĆE NA TRSAT 25.6.2019

11

U utorak 25. lipnja 2019. u ranim jutarnjim satima naša je Župa hodočastila u najstarije hrvatsko marijansko svetište – Majci Božjoj Trsatskoj. Na put je krenuo 61 hodočasnik iz naše Župe, uz pratnju naših franjevaca fra Stjepana i fra Maria. Na Trsat smo stigli oko 9 sati gdje nas je dočekao naš župljanin, novak fra Borna Gall. Odmah po dolasku započeli smo pobožnost križnog puta koju je predvodio fra Borna, zajedno sa hodočasnicima iz drugih župa. Poslije križnoga puta i prigode za sv. ispovijed uslijedila je hodočasnička misa koju je predvodio dekan iz Grubišnog polja, preč. Većeslav Magić. Nakon sv. Mise imali smo dovoljno slobodnog vremena za obilazak svetišta, trsatskih stuba i ručak. U svetištu se nalazi čudotvorna Marijina slika. Također u sklopu franjevačkog samostana je i kapela Zavjetnih darova, dok se ispred crkve nalazi kip pape sv. Ivana Pavla II.“Trsatski hodočasnik” podignut je povodom njegovog 100-og apostolskog putovanja kada je posjetio Rijeku, Trsat i mnoge hrvatske gradove i svetišta. Prije nego što smo napustili Trsat i krenuli za Opatiju, snimili smo zajedničku fotografiju kod kipa pape Ivana Pavla II. U Opatiji smo imali slobodno vrijeme za razgledavanje grada i kupanje. U Našice smo se vratili u kasnim večernjim satima.

Maja Orešković