KORIZMENA DUHOVNA OBNOVA: “ČOVJEK – GREŠNIK KOGA BOG LJUBI” (21-23.3.)

milosrdni_otac-431x336

 I ove godine želimo u korizmenom vremenu naći malo više vremena za sebe i za svoj osobni duhovni život. Naša Župa i ove godine u korizmi organizira trodnevnu duhovnu obnovu i to sljedeći tjedan, od četvrtka do subote (21-23.3.2019.), s temom: “Čovjek – grešnik koga Bog ljubi“. Duhovnu obnovu predvodit će župnik fra Zoran, a glazbeni dio animirat će zbor “Snaga Duha”.

 Zapravo cijeli idući tjedan trebao bi biti duhovno intenzivan. U utorak je važna svetkovina Sv. Josipa, zaručnika BDM, a u srijedu, kao svojevrsni uvod u duhovnu obnovu, godišnje euharistijsko klanjanje u Župi kada će Presveti Oltarski Sakrament biti izložen cijeli dan u župnoj crkvi. Sama duhovna obnova započet će u četvrtak u 17.00 sati u dvorani “Emaus” zazivom Duha Svetoga i prvim razmatranjem: “Veličina i bijeda čovjekova”, a završit će euharistijskim klanjanjem u subotu poslije večernje mise. U nastavku slijedi detaljan raspored duhovne obnove s temama pojedinih razmatranja:

PROGRAM :

 

Četvrtak, 21.ožujka     – 17.00 zaziv Duha Sv. i 1. razmatranje:

                                           “Veličina i bijeda čovjekova” (“Emaus“)

                                        – 18.30 sv. Misa

                                      – 19.30. 2. razmatranje: “Stvoreni za vječnost” (“Emaus)

 

Petak, 22. ožujka:        – 17.00 3. razmatranje – “‘Bolestan je onaj koga ljubiš ‘ (“Emaus”)

                                       – 18.00 križni put;

                                       – 18.30 sv. Misa

                                       – 19.30 4. razmatranje: “Vjernost u kušnji” (u crkvi)

 

Subota, 23. ožujka –     – 17.00 5. razmatranje  “Duh Sveti nas oslobađa svih strahova

                                        – 18.00 krunica

                                        – 18.30 sv. misa i

                                        – 19.30 euharistijsko klanjanje (završetak)

             

Po ovim milosnim danima koji su pred nama neka Gospodin izlije preobilje svoje milosti i blagoslova, posebno na one koji će sudjelovati na duhovnoj obnovi!