PETA NEDJELJA KROZ GODINU – 10. veljače 2019.

1. Slavimo Petu nedjelju kroz godinu, ujedno blagdan bl. Alojzija Stepinca kao i svjetski Dan braka. Na večernjoj misi imat ćemo blagoslov bračnih parova i obnovu bračnih zavjeta za bračne parove koji slave okrugle obljetnice braka. Poslije večernje mise bit će susret bračnih parova u dvorani “Emaus”.

2. U ponedjeljak slavimo blagdan Gospe Lurdske i Dan bolesnika. Svete mise u župnoj crkvi su 7:00, 9:00 i 18.30 sati. Večernju svetu misu i procesiju sa svijećama predvodit će fra Zdravko Lazić, gvardijan na Kaptolu u Zagrebu.
U bolničkoj kapeli sveta misa bit će u 11 sati, na misi će bolesnici moći primiti sakrament bolesničkog pomazanja.
3. U utorak u 18:15 je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom. Probe pjevanja naših zborova su nakon večernje svete mise.
4. U srijedu poslije večernje mise je susret molitvene zajednice.
5. U četvrtak je spomen sv. Valentina, mučenika. Sv. mise su u 7:00, 9:00 i 18.30 sati. Proštenje je u Podgoraču gdje je svečana sveta misa u 11 sati.
Poslije večernje mise je Biblijski sat.
6. U petak Frama ima svoj redoviti susret u 20 sati.
7. U subotu je proba dječjeg pjevačkog zbora u 10 sati. Poslije večernje mise je Euharistijsko klanjanje.

8. Sljedeća nedjelja je Šesta kroz godinu. U 16:30 bit će redovita skupština Franjevačkog svjetovnog reda.

9. Požeška biskupija organizira Biskupijsko hodočašće putovima sv. pape Ivana Pavla II. u Poljsku, u uskrsnom tjednu od 23. do 27. travnja 2019. Cijena je 2700 kuna, a prijave se primaju do 15. ožujka.

10. Tečaj priprave za crkveni brak u dvorani Emaus započinje 18. veljače ove godine u 19:30 sati. Sljedeći tečaj je u svibnju.

11. Zahvaljujemo svima koji nam pomažete u obnovi naše crkve i samostana. Poslužite se vjerskim tiskom, preporučam Glas Koncila i za djecu Mali Koncil – MAK.