XXIV. Hod Franjevačke mladeži

DSCN1800

Ove godine Osječko je područno bratstvo Frame održalo XXIV. Hod Franjevačke mladeži pod geslom „Darovima nebeskim, vratima nebeskim“ te je 62 framaša zajedno s dva bogoslova koji su svojevremeno također bili framaši, četiri fratra, četiri milosrdne sestre sv. Križa iz Đakova i njihove četiri kandidatice te uz dvije osobe tehničke službe, među kojima je naš uvijek vjerni počasni član Frame Ivan Sporinski „Čiko“, od 25. srpnja do 5. kolovoza razmatralo svih 7 darova Duha Svetoga. Ruta ovogodišnjeg Hoda protezala se od Starih Jankovaca do Belog Manastira, a 1. kolovoza sudionici Hoda zaputili su se autobusom u Italiju, u Asiz, rodno mjesto svetoga Franje i svete Klare. Iz Našica je išlo pet framaša te su 2. kolovoza, na blagdan Gospe od Anđela, kada se spominjemo obraćenja svetoga Franje u Porcijunkuli, primili potpuni oprost uz sve ostale sudionike Hoda i uz mnoge druge framaše iz Italije, Bosne i Hercegovine te Albanije. Također, u Italiji su imali priliku posjetiti i grob sv. Franje i sv. Klare, Franjinu rodnu kuću, crkvu sv. Damjana iz koje je Raspeti progovorio Franji, Fonte Colombo gdje je Franjo napisao Pravilo svoga reda, Greccio gdje je Franjo napravio prve žive jaslice, La Vernu, brdo na kojemu je Franjo primio svete rane – stigme, te druga mjesta koja su obilježila Franjin život, a nama zauzela dio srca koje nikada neće napustiti. Ovaj Hod obilježilo je zajedništvo, radost, smijeh, pjesma i ples kojima smo svjedočili svoju vjeru u Isusa Krista svima koje smo susreli te naravno jedni drugima. Takav radosni susret će pet našičkih framaša sigurno pamtiti do kraja života te se ovim putem od srca želimo zahvaliti našem župniku fra Zoranu koji nam je s radošću financijski pomogao, a naravno i svim župljanima koji su se na našoj prodajnoj akciji keksića odazvali i pomogli toliko puno da bi ovo Hodočašće vjerojatno bez njih bilo nemoguće! Dragi župljani, od srca vam hvala, molili smo za sve vas i cijelu župnu zajednicu pred grobom svetog Franje te vas stavili u njegov zagovor.

Mir i dobro!

Dubravka Hajek