IZLET MINISTRATANA U VELIKU

izlet-istaknuta

U petak, 16.lipnja, naša je župa organizirala izlet ministara u Veliku, kraj Požege. Krenuli smo u 8 sati ujutro s trga ispred crkve, s nama su kao pratitelj išli župnik fra Zoran Bibić i vjeroučitelj Ivan Sporinski. Na početku smo za sretan i lijep put izmolili Očenaš, Zdravomariju i Slava Ocu. Prije Velike, stali smo u Kutjevu, gdje nas je dočekao velečasni Marijan Đukić, koji nas je proveo župnom crkvom Rođenja Blažene Djevice Marije i počastio sokovima.  Nakon razgledavanja župne crkve, zahvalili smo se velečasnom Marijanu što nas je tako lijepo ugostio i primio. Vratili smo se natrag u autobus i nastavili smo se dalje voziti do crkve Svetog Augustina u Velikoj. Tamo nas je dočekao župnik Mario Sanić, koji nas  je upoznao s poviješću ove župe i franjevačkog samostana koji se tu nekad nalazio. Poslije razgledavanja crkve, imali smo malo slobodnog vremena jer je uskoro započela sveta misa. Tko je htio mogao se uključiti u ministriranje ili u čitače. Svetu misu predvodio je naš župnik fra Zoran Bibić a na misi smo zahvalili za proteklu ministrantsku godinu i za sve milosti koje smo primili služeći kod oltara. Poslije svete mise malo smo se odmorili u župnom dvorištu, te smo se pješice uputili prema jednom izletištu u prirodi nedaleko od Jankovca. Kada smo stigli, ostavili smo ruksake pod nadstrešnicom. Pošto je bila velika livada do nadstrešnice, neki su igrali nogomet ili nešto drugo. Poslije, kada smo svi zajedno igrali graničara, počela je padati kiša, ali na svu sreću sklonili smo se pod nadstrešnicu i nismo pokisli. Nakon nekog vremena, prestala je padati kiša i uputili smo se natrag do crkve gdje nas je čekao autobus. Na pola puta do autobusa, ponovo nas je uhvatila kiša, ali smo uspijeli brzo utrčati u autobus i nismo bili jako mokri. Dok smo se vraćali natrag u Našice, neki su ministranti malo spavali ili odmarali. Na samom kraju izleta, zahvalili smo se vozaču Ivanu koji nas je sigurno vozio na izlet. Svi smo vrlo zadovoljni i nadamo se da će i nagodinu biti još ovakih izleta.

Anamararija Krznarić